Alkali Su

Alkali Su İyonize Mineraller

ALKALİ SU VE İYONİZE MİNERALLER
İleri teknoloji iyonizerler cihazlar vasıtasıyla elde edilebilen alkali iyonize su, tek kelimeyle; ”Gençlik ve Şifa” kaynağıdır.

Mutfak musluklarına bağlanan iyonizer cihazları ilk aşamada bilinen en yüksek standartta biyolojik arıtma yaparlar. Bu aşamada, şehir şebekesine karışmış her türlü mikrop,bakteri, mantar gibi mikroorganizmalar ve bunları dezenfekte etmek için dozlanan klor gibi kimyasallar absorbe ederler.
Ancak bu arıtma işlemi ters ozmoz prensibiyle, suyun mineral yapısını eksiltmemektedir.
İkinci aşamada cihazın esas fonksiyonu gerçekleştirilir. Filtre edilmiş su, elektroliz ünitesinde ayrıştırma işlevine tabi tutulur. Su platin kaplı titanyum elektrotlarla donatılmış bir elektroliz odasına geçer. Katyonlar yani pozitif yüklü iyonlar negatif elektrotlar tarafında toplanarak katodik (indirgenmiş) su oluşturur. Anyonlar yani negatif yüklü iyonlar ise pozitif elektrotlar tarafından toplanarak anodik (okside) su oluşturur.

İnsan vücudu açısından son derece yararlı olan alkali mineraller (Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum, Sodyum, Silikon, Demir, Manganez) musluğa yönlendirilirken; asidik mineraller (Fosfor, Klor, İyot, Nitrojen, Sülfür) deşarj ünitesine yönlendirilir. Alkali mineraller elektron zengini yapıda oldukları için doğada serbest halde bulunmazlar, genellikle bir asidik mineralle bileşik halindedirler. Asidik minerallerin elimine edilmesi, alkali minerallerin serbest kalmasına yol açmaktadır. Bu durumda ortaya çıkan zengin mineral kaynağı, insan vücudu açısından hiçbir yük oluşturmadan emilebilecek formdadır.
Bir solüsyonu alkali hale getirmek için kullanılabilecek en basit yöntem, üzerine alkali tuzlar/mineraller eklemektir. Ancak bilinmektedir ki; bu şekilde oluşmuş alkali yapılar, içindeki mineral değeri açısından vücudumuza hiçbir fayda üretmemektedir. Sadece pH değerinde faydasız bir yükselmeye yol açmaktadır. Ancak iyonizasyon yöntemi ile asidik minerallerden arıtılmış su, son derece etkin ve kullanıma hazır bir mineral kaynağıdır.
İyonizasyon işlevinin ortaya çıkardığı pH değeri yüksek mucizevi su, ikincil bir etki oluşturmuştur. Elektron zengini alkali mineraller aynı zamanda -400mV ORP değerine ulaşmış ve yeryüzünde bilinen en güçlü sıvı antioksidanı oluşmuştur. Antioksidanlar en başta serbest radikalleri nötralize etme kabiliyetleri ile, bağışıklık sistemimizin en etkin koruyucusudur. Kanser dahil 50’den fazla dejeneratif hastalığın serbest radikal hasarlarından kaynaklandığı bilinmektedir. Alkali iyonize su antioksidan değeri gereği portakal suyunun 20 kat fazlası bir antioksidan etkiyle serbest radikalleri nötralize etmektedir.

Musluk Suyu İyonize Su Hacmi Küme Hacmi
Kİndirgenmiş su, elektroliz aracılığıyla yalnızca fazla miktarda elektron (e-) kazanmakla kalmamış, H2O'nun yaklaşık 10 ila 13 molekülden oluşmuş küme hacmi görülmekte olduğu gibi 5 ila 6 molekülden oluşan bir kümeye indirgenmiştir. 
İndirgenmiş su iyonizer cihazının üstündeki çıkıştan akarken, okside olmuş su akışı ayrı bir hortumla mutfak lavabosuna yönlendirilmiştir, indirgenmiş suyu içmek ve yemek yapmak için kullanabilırsnız. Oksidasyon potansiyeline sahip okside su ise; el yıkamak, yiyecek veya mutfak kap-kacaklarının temizliği ve küçük yaralanmaların tedavisi için iyi bir sterilizasyon malzemesidir.

İyonizer Ne Üretir?
Redoks Potansiyeli Karşılaştırması
Suyun İyonizer içindeki elektrolizi sonrası indirgenmiş su katodik taraftan, okside su ise anodik taraftan çıkar. Elektroliz öncesi ham (şebeke, arıtılmış veya damacana ) suyu. indirgenmiş su ve okside su olmak üzere bu üç tip suyun ölçümlerini karşılaştıralım.

 

Oksidasyon İndirgeme (Redoks) Potansiyeli

Su Tipi

Redoks Potansiyeli

PH

Anlamı

Çeşme Suyu

+400 ile +500 mV arası

7

Belirli belirsiz oksidasyon potansiyeli

Ambalajlı Su

+300 ile +600 mV arası

7

Belirli belirsiz oksidasyon potansiyeli

RO Su

+500 ile +700 mV arası

5,5

Güçlü Oksidasyon etkisi

Alkali İyonize İndirgenmiş Su

 

-250 ile -450 mV arası

 

8

Güçlü indirgeme potansiyeli, serbest radikalar fazla miktarda hibe edebilir
Elektron içeriğine sahip

Asidik
Okside olmuş Su

 

+700 ile +800 mV arası

 

4

 

Güçlü Oksidasyon potansiyeli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerçek zamanlı bilgisayar kontrolü ile yürütülen bu işlev, suyun moleküler kümesini de küçültmektedir. Doğada su; 15-25 H2O kümesi şeklinde bulunmaktadır ve insan vücudu ancak bu yapı parçalanıp küçültüldükten sonra hücresel nemlenme yapabilmektedir. Alkali İyonize suyun moleküler kümesi 4-6 arası H2O büyüklüğüne indirgendiği için; hücrelerimiz açısından doğrudan emilebilir bir forma ulaşmıştır.

Sonuç olarak normal bir suya kıyasla Hidrasyon olarak tanımlanan hücresel nemlenme değeri 10 kat yükselmiştir. Bu süreç vücudun toksinlerden arınma yani “detoks” sürecidir. Bir başka ifadeyle alkali iyonize su kullanarak 10 kat daha etkin detoks etkisine ulaşılabilir.

Son olarak oluşan suyun yapısal özellikleri gereği oksijen taşıma kabiliyeti 2 katına ulaşmıştır. Oksijen zengini su, enerji seviyesinde olağanüstü bir artışa yol açmakta, bağışıklık sistemini korumakta ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaktadır.