Alkali Su

Alkali Su Hücre Çeperinizden kolaylıkla geçer ve Bol Miktarda Oksijen Taşır.

KÜÇÜK MOLEKÜLER KÜME YAPISI
Suyun moleküler kümesinin küçülmesi hareketliliğinin artmasını sağlayarak vücuttaki kötü ve artık maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaşır. Vücuttaki artık madde fazlalığının yaşlanma ve rahatsızlıklara neden olduğu dikkate alındığında bu önemli bir durumdur. Alkalin iyonize su küçük moleküler küme yapısı ve yüksek hareketlilik özelliği ile vücuttaki atık maddeleri süratle dışarı atar.

Yararlı Aktif Mineraller
Hayvanlar, sebzeler ve suda birçok değişik mineral bulunur. Tüm yaşamsal ilerleyiş ve vücut işlevlerinin uygun şekilde devamı için çok değişik mineraller gerekir. Alkali iyonize suyun içinde bulunan mineraller iyonik formda olduklarından vücut tarafından çok daha kolayca emilirler.

Vücudun Onarımı ve Yenilenmesi
Organlara zarar veren bakterilerin kontrolü ve yararlı bakterilerin arttırılması;
Bağırsaklarda türlerine göre faydalı ve zararlı olarak sınıflandırılan yaklaşık 100 tür bakteri ve trilyonun üstünde mikro organizma yaşamaktadır.
Alkalin iyonize su organlara zarar veren (organları çürüten veya çürümüş maddede yetişen) bakterileri kontrol ederek hastalıklardan korur. Alkalin iyonize su vücuttaki yararlı bakterilere yardımcı olan ve vücudun yenilenmesine yardımcı olan tek sudur.
- Serbest Radikaller (Aktif Oksijenler)
Serbest radikaller düşük elektrona sayısına sahip olması nedeniyle çevresindeki maddelerle kolayca birleşebilen dengesiz yapıdaki oksijendir. Yüksek oksidik güce sahip olan serbest radikaller başta kanser olmak üzere birçok hastalık ve yaşlanma ile ilişkilidir. Alkali iyonize suda serbest radikaller bulunmaz ve temas ettiği serbest radikalleri nötralize eder.

Suyun Heksagonal Molekül Yapısı
- Su molekülleri 13 ila 15 molekülden oluşur. İnsan vücudu için en dengeli ve doğal yapıya sahip heksagonal su ise 6 su molekülünden oluşur. Bir insanın hücresinin bağlantılı olduğu 70.000 molekülün %60 ila 65'ini heksagonal su molekülleri oluşturur. Alkali iyonize su, insan vücudunun en çok tercih ettiği bu özelliğine sahip tek sudur.

 

BİR TAVSİYE; ‘’Mikro moleküler ve alkali iyonize  su’yu hemen içmeye başlayın! ‘’
Zira;
Çok eskilerden dağlardan gelen  doğal kaynak sularını içebiliyorduk, ancak günümüzde plastik damacanalardaki ölü ve değersiz sular içilmekte. Gerçek anlamda kaynak sularına '' alkali su'' denilmektedir.  Altı köşeli geometrik formda kristaller içeren,oksijeni bol negatif iyonu bol,vücut suyuna en yakın, PH derecesi 7.5 ve üstü olan doğal kaynak suyuna alkali su denir.
İçtiğimiz suların pek çoğu, yer altı kaynaklarından alındıktan sonra arıtılarak evlerimize ulaşır. Bu arıtma ve depolama süresinde uygulanan ozonlama, klorlama gbi tüm yöntemler suyu biyolojik kirlilikten arıtırken suyun canlılığını, altı köşeli kristal yapısını bozar. Depolanan yerlerde suyun uzun süre bekletilmesi ve depolanış şekli suyu öldürür. Kaynak suyunun özelliklerinden biri de moleküllerinin hareketli olmasıdır. Bu yüzden suyun faydaları demek yerine, alkali suyun faydaları çok demek daha doğru olacaktır. Son 10 yıldır suyun tekrar kaynağındaki alkali hale dönüşmesini sağlayan ev tipi su makinaları yapılmıştır. Tabii ki bu makinaları almak kadar düzenli olarak günde minimum 2 lt su içmekte önemlidir.
 Her ne kadar dikkat etsek te gizli gizli besinlerin içine girmiş katkı maddelerini, kullanılan ilaçlarınartıklarını ve stresi düşündüğümüz zaman bedenimizde sıkı bir temizlik maddesi ihtiyacı var. Dışarıdan alınabilecek en doğal temizleyici de ALKALİ SU dur. Çünkü doğanın canlı bir parçasıdır. İlaç niyetine alkali su :)

Ayrıca yapılan araştırmalarda en sağlıklı ve uzun yaşayan genç ihtiyarların Ekvator'da, Makamba'da, Gürcistan ve Kazakistan'da olduğu tespit edilmiştir. Sebebide buzullardan gelen, bol miktarda oksijen ve iyonize mineraller içeren, molekül grup yapısı küçük, alkali yapıda su olduğu sonucuna varılmıştır.

Kanserli hücreler asidiktir. Sağlıklı hücreler ise hafif alkalidir. Kanserli tümörler ameliyatla tamamen alınıp temizlense bile o bölge asidik kaldığı sürece aynı bölgede bir süre sonra yeni kanserli tümörler oluşabilir.

ALKALİ SUYUN FAYDALARI
 
Beslenme,solunum ve stresle vücutta oluşan asidikleri vücut doğal temizleme yöntemi olan böbrekler akciğer ve deri yoluyla yapar. Ancak hepsi atılamaz ve bunlar katılaşarak belirli bölgelerde hastalık veya kilo için depolanırlar. Alkali su bu katılaşmayı likitleştirerek temizlik yapan organlarımıza yardımcı olur.

l
Alkali su, kanın oksijen kapasitesini arttırdığından kanser gibi anaerobik ortam seven organizmaların yaşamını güçleştirir.

Ayrıca kemoterapilerden sonra oluşan asidik ortamı temizlemek için alkali su içmek iyidir.
Asidik ortam arttıkça hücre düzeyinde bozukluklar başlar, yaşlanma belirtileri, kemik içi boşalması, yüksek tansiyon, romatizma, alerji, diabet, kollestrol... gibi hastalıkların temelini hazırlar. Bol alkali su içmek asidik ortamı bozar. Enerji seviyenizi arttırır.
Unutmayın ki, stres ,sıkıntı, ankesitiye de vücutta asidik ortamı arttırır. Genç kalmaya yardımcı olur.

Kirlian tekniğiyle çekilen fotoğraflarda ve yapılan araştırmalarda, suyun beden aurasını düzelterek, hem bedenin çalışmasını güçlendirdiği hem de enerji dolaşımını düzenlediği gözlemlenmiştir. Suyun müziği ve sözleri dinlediği  japon Dr. Masaru Emoto tarafından yapılan su kristalleri deneyi ile çok güzel ispatlanmıştır. Mozart, Beethoven, mevlana gibi kaliteli klasik müzik dinletilen su kristallerinin daha da parlaklaştığı ve güzelleştiği, sert ve kötü müzikler dinletilen su kristallerinin de altıgen yapısının bozulup, renklerinin koyulaştığı ispatlanmıştır. Aynı deney suya güzel sözler ve çirkin sözler söyleyerek de yapılmıştır.


http://www.biriyilik.com/wp-content/uploads/2008/11/su-kristali-3.jpghttp://www.sizinti.com.tr/img/spotimg/287/217.jpg

Aynı sonuç alınmıştır. Şimdi vücudumuzun % 70' inin su olduğunu düşünersek, acaba düşüncelerimizle kendi iç suyumuzun yapısını nasıl etkiliyoruz ? Olumsuz düşünce ve konuşmalarımızla içimize zehir mi akıtıyoruz?
 
Televizyondaki '' sağlıklı olmak için günde iki bardak süt için '' reklamı gibi ben de '' sağlıklı olmak için günde iki litre alkali su için'' reklamı yapıyorum :)
Alkali suyla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz size Mennan Aysan Kuzanlı ve Recai Yahyaoğlunun beraber yazmış olduğu '' Suyun İyileştirici Gücü '' adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim.